Svojsíkův závod

Letošní rok připadla organizace krajského kola Svojsíkova závodu na naše středisko. Závod se konal v sobotu 15.4. v Písku u obory U Vodáka (“ u muflonů“). Rozhodli jsme se, že ho uskutečníme v duchu cestování časem. Závodníci zachraňovali ztraceného cestovatele v čase.

Před závodem dostali soutěžící dopis od tajemného cestovatele, který se ztratil v čase a potřeboval jejich pomoc. Družiny měly za úkol vytvořit plakát, na kterém mělo být pět budov z různých století a představení jejích členů. Plakáty byly poté vystaveny na startu.

V samotném závodě musely jednotlivé týmy zvládnout úkoly na deseti stanovištích: první pomoc, krizové situace, odhady, uzly, logické myšlení, dopravní situace, fyzická zdatnost, příroda, vyhledávání informací a oběd (kimovka).

I když nám počasí moc nepřálo atmosféra byla příjemná a doufáme, že si závod všichni užili.

Chlapecká kategorie byla bohužel nesoutěžní, protože se zúčastnili jen dvě družiny.

V dívčí kategorii soutěžilo sedm týmů z okresu Písek i Strakonice. Výherkyněmi se staly dívky z družiny Žvejky z Písku (Oheň života :D). Na druhém postupovém místě se umístila družina Činčilky ze Strakonic. Krajské kolo se bude konat 2. až 4. června na Jindřichohradecku. Oběma družinám držíme palce!

Děkujeme všem skautkám a skautům, kteří se podíleli na přípravě a organizaci závodu.

Konečné výsledky
Jméno družinyStřediskoOddílPočet členůKategorie Počet bodůPořadíPostup